PSZOK

Ciekawe strony

Akty normatywne

Strona główna UG Rymań
Weryfikacja deklaracji śmieciowych PDF Drukuj Email

Weryfikacja deklaracji smieciowych 2020.06.30

 
Zbiórka odpadów sprzed posesji PDF Drukuj Email

Zbiorka odpadow sprzed posesji 2020.06.30

 
Zachęcamy do korzystania z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych PDF Drukuj Email

PSZOK informacja 20200630

 
Powszechny Spis Rolny w 2020 r. PDF Drukuj Email

PSR 2020 plakat rachmistrz pani 500

 
Bitwa o wozy strażackie PDF Drukuj Email

 „Bitwa o wozy” – MSWiA sfinansuje wozy strażackie dla gmin o najwyższej frekwencji wyborczej

Komunikat prasowy: https://www.gov.pl/web/mswia/bitwa-o-wozy--mswia-sfinansuje-wozy-strazackie-dla-gmin-o-najwyzszej-frekwencji-wyborczej

– W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największa frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki – powiedział wiceminister Maciej Wąsik. 16 takich pojazdów sfinansuje w całości MSWiA. O profrekwencyjnej inicjatywie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowali na sobotniej (20 czerwca br.) konferencji prasowej wiceministrowie Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker oraz komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

– Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wpiera straże pożarne, również Ochotnicze Straże Pożarne, w sposób znaczący i dynamiczny. W tym roku dofinansowano zakup rekordowej liczby 517 samochodów, które przekazano strażom pożarnym – powiedział wiceminister Maciej Wąsik.

Warunkiem przekazania samochodów ochotniczym strażom pożarnym był wkład własny samorządu w postaci 200 tys. zł. Większość samorządów, które znalazły wkład własny, otrzymały samochody ciężkie, średnie oraz lekkie. Dla tych gmin, najmniejszych, które nie mogły wygospodarować takich środków na zakup wozu, MSWiA przygotowało natomiast profrekwencyjną propozycję. – Ta gmina do 20 tys. mieszkańców, której frekwencja wyborcza będzie najwyższa w województwie, otrzyma od komendanta głównego PSP środki na sfinansowanie w całości jednego z 16 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych – powiedział wiceminister Maciej Wąsik. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł.

– Jako współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego chciałbym zaapelować do wójtów, burmistrzów, radnych ze wszystkich opcji politycznych, byśmy razem za tydzień walczyli o jak najwyższą frekwencję wyborczą – powiedział podczas konferencji wiceminister Paweł Szefernaker. Jak dodał, inspiracją dla programu MSWiA były m.in. zeszłoroczne akcje profrekwencyjne samorządów. – My bierzemy dobry przykład od samorządów i tego typu akcję dzisiaj zapowiadamy – podkreślił.

Nadbryg. Andrzej Bartkowiak – komendant główny PSP powiedział, że nowe wozy umożliwią strażakom ochotnikom jeszcze sprawniejsze działanie. – Każdego dnia strażacy ochotnicy i strażacy z Państwowej Straży Pożarnej ratują życie, zdrowie i mienie. W 2019 roku OSP pierwsze na miejscu akcji były ponad 200 tys. razy, a w tym roku już ponad 100 tys. razy – powiedział.

 

 
KOLEJNY GRANT NA ZAKUP KOMPUTERÓW W GMINIE RYMAŃ PDF Drukuj Email

GRANT NA KOMPUTERY W GMINIE RYMAN 2020.06.10

 
Sesja Rady Gminy Rymań - 16 czerwca 2020 r. PDF Drukuj Email
sala_konferen_200x150 O G Ł O S Z E N I E

Na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 08 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 713) zwołuję sesję nadzwyczajną Rady Gminy Rymań w dniu:

16 czerwca 2020 roku o godz. 12:00

Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Rymań, ul. Szkolna 7, z następującym porządkiem obrad:

Czytaj dalej ...
 
Ogłoszenia oferty na realizację zadania publicznego w Gminie Rymań, złożonej przez organizację pozarządową. PDF Drukuj Email

Ogloszenie oferty stowarzyszenie Debosz 20200609

 
Urząd Gminy i GOPS nieczynny - 12 cerwca 2020 r. PDF Drukuj Email

Uprzejmie informujemy, że w dniu
12 czerwca 2020 r. (piątek)
Urząd Gminy w Rymaniu oraz GOPS w Rymaniu
będ
ą nieczynne.

Jednocześnie informujemy, że w Urzędzie Gminy Rymań w godzinach 8.00-14.00 przyjmowane będą zgłoszenia kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych (pokój nr 15 - I piętro).

 

logo animowane polyskLogo gops new7 kopia

Za wszelkie utrudnienia z tym związane przepraszamy.

 
Adopcje Zwierząt - ogłoszenie 29.05.2020 r. PDF Drukuj Email

ADOPCJA PSA 20200529

 
Ogłoszenie G.EN-GAZ - 2020.05.28 PDF Drukuj Email

Ogloszenie G.EN GAZ 2020.05.28

 
Maseczki i rękawiczki PDF Drukuj Email

Maseczki rekawiczki do odpadow mieszanych

 
KOMUNIKAT WÓJTA GMINY RYMAŃ - 26.05.2020 r. PDF Drukuj Email

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY RYMAŃ

Informujemy, że od dnia 27 maja 2020 r. Urząd Gminy Rymań będzie ponownie otwarty dla petentów.

Prosimy, aby w celu zapewnienia bezpieczeństwa interesanci przybywający
do Urzędu Gminy przestrzegali ogólnie obowiązujących w czasie epidemii zasad bezpieczeństwa, tzn.
- zasłaniali usta i nos,
- zachowywali bezpieczną odległość,
- zakładali rękawiczki jednorazowe lub dezynfekowali ręce przy wejściu  do urzędu,
- wpisywali się do zeszytu wejść do urzędu.

W budynku obowiązują ograniczenia związane z liczbą interesantów.
Dopuszczalna liczba interesantów, przebywających w tym samym czasie
w jednym pomieszczeniu, nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi, z wyłączeniem osób realizujących zadania w zakresie obsługi interesantów.

W dalszym ciągu zachęcamy do załatwiania spraw :
- drogą telefoniczną – 94 35 83 127 lub 94 35 83 151
- drogą elektroniczną – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
- za pośrednictwem platformy ePUAP
- pocztą tradycyjną

Dokumenty w wersji papierowej można wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki na korespondencję, która umieszczona jest przy wejściu głównym  do budynku urzędu.

Wójt Gminy Rymań
Mirosław Terlecki

 
Rewitalizacja infrastruktury sportowo – rekreacyjnej w miejscowości Rymań PDF Drukuj Email

Logo rewitalizacja Ryman

Rewitalizacja infrastruktury sportowo – rekreacyjnej w miejscowości Rymań


Gmina Rymań podpisała umowę na realizację projektu pn.: „Modernizacja i rozbudowa infrastruktury sportowo – rekreacyjnej w miejscowości Rymań”, który otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 Działanie 9.3 Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich. Łączna wartość projektu wynosi 4 347 800,00 złotych, kwota dofinansowania ze środków europejskich to 2 962 500,00 złotych.


Celem zadania jest wykonanie infrastruktury sportowej służącej rekreacji mieszkańców, podniesieniu dostępności, funkcjonalności i estetyki przestrzeni oraz stworzeniu zaplecza do realizacji projektów społecznych. Zakres rzeczowy projektu obejmuje wykonanie boiska do siatkówki i bieżni tartanowej, wymianie nawierzchni trawiastej na boisku do piłki nożnej, wymiana ogrodzenia i siedzeń, wykonanie boksów dla zawodników, instalacji monitoringu oraz instalacja oświetlenia energooszczędnego. Na stadionie sportowym powstanie siłownia zewnętrzna wraz z montażem zestawu kalenistycznego i skateparkiem. W ramach inwestycji zostanie zagospodarowany również teren przy hali sportowej i ośrodku zdrowia poprzez budowę placu zabaw i placu manewrowego BRD służącego dzieciom do nauki jazdy na rowerze. Zostanie zagospodarowany teren poprzez nasadzenia zieleni, wytyczenie i utwardzenie chodników oraz wprowadzenie obiektów małej architektury tj.: ławek, koszy, donic, itd. Zostanie wykonany remont ul. Sportowej wraz z budową parkingu przy ul. Sportowej oraz przebudowa ul. Kwiatowej.


Projekt jest realizowany w celu stworzenia bazy infrastrukturalnej do prowadzenia działań społecznych oraz w celu zaspokojenia potrzeb mieszkańców wynikających z braku dostępnych, funkcjonalnych, estetycznych przestrzeni i obiektów publicznych.
Dzięki podjętym działaniom będzie możliwa integracja społeczności lokalnej oraz wspomaganie działań podejmowanych w ramach ograniczania problemów wynikających ze starości, bezradności w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i uzależnień, co przyczyni się do zmniejszenia zagrożenia wykluczeniem społecznym ludności zamieszkującej podobszar rewitalizacji.


Na powstałej infrastrukturze będą realizowane działania sportowe przewidziane do realizacji w ramach projektów społecznych, które skierowane będą do dzieci, młodzieży i osób starszych, co poprawi kondycję fizyczną tych grup.
Realizacja projektu umożliwi nawiązywanie relacji międzyludzkich, ciekawe spędzanie czasu wolnego, rozwijanie zainteresowań oraz poprawę kondycji fizycznej.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji planuje się na marzec 2022 r.

K.U.

Projekty:

- R11 - pobierz

- R12 - pobierz

- R13 - pobierz

- R14 - pobierz

- R16 - pobierz

- R18 - pobierz

 

 
Terminy przerw w pracy oddziałów przedszkolnych PDF Drukuj Email

Przerwa Przedszkole 2020.05.20

 
Opłata za zezwolenia na sprzedaż alkoholu do 31.05.2020 r. PDF Drukuj Email

OPŁATY  ZA  ALKOHOL
DO 31 MAJA 2020 ROKU !!!


Przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych na podstawie zezwoleń wydanych przez  Wójta Gminy  przypominamy , że 31 maja 2020 r.  (niedziela!!!) upływa ustawowy termin do wniesienia II raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2020 r.


Należność należy wpłacać na konto Gminy Rymań:

POMORSKI BANK SPÓŁDZIELCZY W ŚWIDWINIE
ODDZIAŁ RYMAŃ

 NR: 83 8581 1043 0600 0358 2000 0002

- z adnotacją, że jest to II rata za 2020 r. /podając numer zezwolenia , którego dotyczy/.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 50

SYSTEMY dla Mieszkańców

Ostrzeżenia Meteo

Serwis Mapowy

Video

Kącik Przedsiębiorcy

Linki