PSZOK

Ciekawe strony

Akty normatywne

Strona główna UG Rymań
Terminy przerw w pracy oddziałów przedszkolnych PDF Drukuj Email

Przerwa Przedszkole 2020.05.20

 
Opłata za zezwolenia na sprzedaż alkoholu do 31.05.2020 r. PDF Drukuj Email

OPŁATY  ZA  ALKOHOL
DO 31 MAJA 2020 ROKU !!!


Przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych na podstawie zezwoleń wydanych przez  Wójta Gminy  przypominamy , że 31 maja 2020 r.  (niedziela!!!) upływa ustawowy termin do wniesienia II raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2020 r.


Należność należy wpłacać na konto Gminy Rymań:

POMORSKI BANK SPÓŁDZIELCZY W ŚWIDWINIE
ODDZIAŁ RYMAŃ

 NR: 83 8581 1043 0600 0358 2000 0002

- z adnotacją, że jest to II rata za 2020 r. /podając numer zezwolenia , którego dotyczy/.

 
GRANT NA ZAKUP KOMPUTERÓW W GMINIE RYMAŃ PDF Drukuj Email

Komputery dla szkoly 1Komputery dla szkoly 2

 
Godziny otwarcia Biblioteki PDF Drukuj Email

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI 300

 
Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach - 24.04.2020 r. PDF Drukuj Email

Decyzja środowiskowa nr BD 6220.01.2019/2020 z dnia 21.04.2020 r. realizacja przedsięwzięcia pn.: "Rozbudowa Zakładu Zagospodarowania Odpadami w Mirowie, gmina Rymań  - budowa instalacji do stabilizacji (zestalania) odpadów niebezpiecznych oraz budowa kwater składowania odpadów niebezpiecznych" - 2020.04.24 r.

-POBIERZ-

 
PSZOK otwarty PDF Drukuj Email

PSZOK otwarty 2020.04.23

 
Odwołanie zbiórki odpadów wielkogabarytowych i sprzętu elektrycznego PDF Drukuj Email

Odwołanie zbiorki odpadow

 
Deklaracje podatkowe on-line - "Przyjazne Deklaracje" PDF Drukuj Email

Podatki lokalne on-line

przyjazne plakat a3 ryman 550

Podatki lokalne wreszcie przez Internet
Gmina Rymań wprowadziła Przyjazne Deklaracje – prosty sposób na złożenie przez podatników lokalnych deklaracji podatkowych. Nowe rozwiązanie to znaczna korzyść. Do tej pory konieczne było żmudne wypełnianie skomplikowanych papierowych druków i samodzielne wyliczanie należnego podatku, od teraz zrobi to za nas system.

Ułatwienie dla wszystkich
Przyjazne Deklaracje to kolejny krok w rozwoju lokalnych usług cyfrowych, podnoszący ich jakość i pozwalający mieszkańcom zadbać o swoje zobowiązania w wygodny, zgodny z oczekiwaniami, sposób. Dostępne w ramach serwisu inteligentne kalkulatory umożliwiają automatyczny dobór stawek podatkowych, automatyczne wyliczenie podatku, wygenerowanie kompletu dokumentów do Urzędu, a nawet wysłanie deklaracji on-line do Urzędu.

Jak wypełnić dokumenty i dostarczyć je do urzędu
Najszybszym sposobem jest wpisanie w przeglądarkę internetową adresu https://przyjazne-deklaracje.pl/witryna/gw_ryman  lub skorzystanie z linka do strony z kalkulatorem na stronie urzędu www.ryman.pl, w części dotyczącej opłat lokalnych. Po wybraniu kalkulatora, jesteśmy następnie prowadzeni krok po kroku przez generator deklaracji. Gotowy dokument składamy online, podpisując Profilem Zaufanym lub wysyłamy pocztą tradycyjną.

Co można rozliczyć
Możliwe jest wypełnienie deklaracji dotyczącej podatku od środków transportowych. Z pewnością szczególnie zainteresuje to firmy transportowe i posiadające flotę samochodową. Gmina Rymańumożliwia również skorzystanie z kalkulatorów deklaracji na: podatek od nieruchomości i podatek rolny.

Dlaczego warto
Udostępnione kalkulatory umożliwiają rozliczenie już w kilka minut. Zaoszczędzony czas dla siebie i rodziny to bodaj największa korzyść. Jest ich jednak więcej. Dzięki automatycznemu doborowi aktualnych stawek, system gwarantuje prawidłowe obliczenie kwoty podatku. Pozwala to uniknąć potencjalnych błędów i konieczności czasochłonnych wyjaśnień z Urzędem, czy też niepożądanych odsetek. Co więcej, raz wprowadzone dane, pozostają do wykorzystania podczas kolejnego rozliczenia, ponieważ roboczy plik elektroniczny możemy zapisać na dysku komputera i użyć go w przyszłości. Zaoszczędzony czas jest więc podwójny.

 

Więcej o nowym rozwiązaniu dowiesz się na stronie www.przyjazne-deklaracje.pl/witryna/gw_ryman oraz www.przyjazne-deklaracje.pl. Sprawdź, jak łatwo wypełnić deklaracje i prześlij ją on-line do Urzędu już dziś.

 
Obwieszczenie Wójta Gminy Rymań nr DB.6220.01.2020 PDF Drukuj Email

Obwieszczenie Wójta Gminy Rymań nr DB.6220.01.2020 o prowadzonym postepowaniu z udziałem społeczeństwa - "Rozbudowa Zakładu Zagospodarowania Odpadami w Mirowie, gmina Rymań - budowa kwater nr 4,5 i 6 na odpady inne niż niebezpieczne i obojętne wraz z niezbędną infrastrukturą na dz. Nr 437/2 obręb Leszczyn" z dnia 15.04.2020 r.

- POBIERZ -

 
ZGŁASZANIE KANDYDATÓW NA CZŁONKÓW KOMISJI WYBORCZYCH - 09.04.2020 PDF Drukuj Email

ZGŁASZANIE KANDYDATÓW NA CZŁONKÓW KOMISJI WYBORCZYCH

Informujemy, że pełnomocnicy komitetów wyborczych mogą dokonać dodatkowych zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych w dniach 14-15 kwietnia 2020 r. do godziny 15.15 w siedzibie Urzędu Gminy Rymań.

 
Maseczki ochronne dla mieszkańców gminy Rymań PDF Drukuj Email

maseczka

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY RYMAŃ

            Wójt Gminy Rymań informuje, iż w celu ochrony przed zarażeniem koronawirusem Urząd Gminy zakupił maseczki ochronne, które zostaną rozdane mieszkańcom naszej gminy.

Otrzyma je każda rodzina w ilości zgodnej ze złożoną deklaracją o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

            W czwartek 16 kwietnia 2020 r. maseczki otrzymają mieszkańcy wspólnot w Rymaniu, Gorawinie i Jarkowie. Z uwagi na bezpieczeństwo  zostaną one  umieszczone w skrzynkach pocztowych.

Przed użyciem należy je bezwzględnie zdezynfekować.

Pozostałym mieszkańcom gminy, maseczki zostaną dostarczone przez strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych w dniach  17, 18, 19 kwietnia 2020 r. Strażacy będą zachowywali wszelkie zasady bezpieczeństwa.

            Przypominamy, że maseczki nie stanowią 100% zabezpieczenia przed zakażeniem koronawirusem. W dalszym ciągu należy przestrzegać wszystkich zaleceń i zabezpieczeń.

Wójt Gminy Rymań

Mirosław Terlecki

 
Sesja Rady Gminy Rymań - 10 kwietnia 2020 r. PDF Drukuj Email
sala_konferen_200x150 OGŁOSZENIE

Na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 08 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2019 r. poz. 506 z późn. zm.) oraz  art. 15zzx ust. 1 i 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374 z późn. zm.) zwołuję zdalną sesję nadzwyczajną Rady Gminy Rymań w dniu:

  10 kwietnia 2020 roku o godz. 14:00

 z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności.

2. Przedstawienie porządku obrad.

3. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Rymań na lata 2020 - 2026.

4. Wolne wnioski i informacje.

5. Zakończenie sesji.

                                                                               Przewodnicząca Rady Gminy
Anna Dworek

 
Bezpłatna pomoc psychologiczna PDF Drukuj Email

pomoc Kierownik GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W RYMANIU informuje, że od dnia 07.04.2020 r. została uruchomiona bezpłatna pomoc psychologiczna on-line oraz telefoniczna dla mieszkańców Gminy RYMAŃ.


W obliczu zaistniałej sytuacji zagrożenia wirusowego, chcemy wspierać osoby, które potrzebują pomocy:
- jak rozmawiać z dziećmi o emocjach - lęku, stresie, złości  i okazywać im wsparcie w obliczu nowej sytuacji społecznej związanej z zagrożeniem wirusowym?
- jak radzić sobie z własnym stresem, lękiem i napięciem  tak, by nie wpływały one na naszych najbliższych? jak dbać o relacje w dobie kwarantanny i przymusowej izolacji?
- jak bronić się przed manipulacją informacyjną, fake newsami i innymi mechanizmami napędzającymi panikę społeczną?

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy Zadzwoń do  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rymaniu pod nr tel. 943583234 by zarejestrować się na spotkanie (on-linie, telefonicznie) z psychologiem. Telefon rejestracyjny jest aktywny w poniedziałek i piątek od godz. 8’’ do 12’’

PORAD PSYCHOLOGICZNYCH BĘDZIE UDZIELAŁA Pani mgr ALEKSANRA  LACHOWICZ-PSYCHOLOG,DORADCA RODZINNY I MEDIATOR.

 
Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach - 01.04.2020 r. PDF Drukuj Email

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach nr BD 6220.02.2019 z dnia 01.04.2020 r. realizacja przedsięwzięcia pn.:

"Rozbudowa Zakładu Zagospodarowania Odpadami w Mirowie, gmina Rymań - budowa instalacji do stabilizacji (zestalania) odpadów niebezpiecznych oraz budowa kwater składowania odpadów niebezpiecznych"

- POBIERZ-

 
Dyżur telefoniczny GOPS PDF Drukuj Email

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu

informuje, że w związku z nowymi wytycznymi i koniecznością

ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby COVID-19

pełniony będzie dyżur telefoniczny pod numerem:

 

tel. 500 110 061

w godzinach od 07:30 do 19:00

 
INFORMACJA - ZGŁASZANIE KANDYDATÓW NA CZŁONKÓW OKW PDF Drukuj Email

INFORMACJA O SPOSOBIE ZGŁASZANIA PRZEZ PEŁNOMOCNIKÓW KOMITETÓW WYBORCZYCH KANDYDATÓW NA CZŁONKÓW OBWODOWYCH KOMISJI WYBORCZYCH  W WYBORACH PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ ZARZĄDZONYCH
NA DZIEŃ 10 MAJA 2020 R. W GMINIE RYMAŃ

 

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii informujemy, że zgłoszeń kandydatów na członków OKW można dokonać w następujący sposób:

  • 1. Przesłać drogą elektroniczną w formie skanu na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (nie jest przy tym wymagany podpis elektroniczny)
    - najpóźniej do 10 kwietnia 2020 r. do godz. 15.15

W takim przypadku oryginały zgłoszenia należy przesłać do urzędu tradycyjną pocztą (oryginalne dokumenty nie muszą zostać doręczone do czasu upływu terminu na dokonywanie zgłoszeń).

  • 2. Przesłać drogą pocztową na adres:

Urząd Gminy Rymań ul. Szkolna 7

78-125 Rymań

z dopiskiem „ WNIOSEK DO OKW”

- najpóźniej do 10 kwietnia 2020 r. (liczy się data wpływu do Urzędu Gminy).

  • 3. Wrzucić zgłoszenia do skrzynki na korespondencję (umieszczoną przy wejściu głównym do budynku Urzędu Gminy Rymań).

 

W przypadku wysłania zgłoszenia pocztą lub skanem za pośrednictwem poczty elektronicznej dopuszczalne jest uwierzytelnienie kopii upoważnienia pełnomocnika wyborczego do zgłoszenia kandydatów przez osobę zgłaszającą kandydatów, a nie przez pełnomocnika wyborczego.

 

Prosimy o kontakt telefoniczny celem upewnienia się, że przesłana korespondencja dotarła (nr tel. 94 35 34 811).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 49

SYSTEMY dla Mieszkańców

Ostrzeżenia Meteo

Serwis Mapowy

Video

Kącik Przedsiębiorcy

Linki